Yeni Galaxy S5 LTE-A Özellikleri

0

Galaxy s5’in “daha kuvvetli” prototipi üzerine dedikodular, nihayetinde hakikat oldu, samsung en kaliteli galaxy’sisini kore’ye sakladı.

Daha etkili bir galaxy s5’le buluşacağımız dedikoduları, galaxy s5 lte-a ile hakikat oldu. Samsung, yeni galaxy s5’ini hiç yoktan şu an için yalnızca kore’ye takdim ediyor.

5.1 inç’lik qhd görüntü alanına malik galaxy s5 lte-a, snapdragon 805 cpuyle ve 3 gigabayt hafıza birimi ile geliyor. Adından da görebileceğiniz gibi telefon, gayet seri lte advanced ağlarını desteklemektedir. Galaxy s5 lte-a, 2560×1440 ekran çözünürlüğü ile lg g3’e neredeyse ulaşıyor. Ekranının azıcık daha ufak olması, inç başına düşen gözek sayısının 577 ile g3’ten daha fazla bir duruma ulaşmasına sebep oluyor.

Mwc 2014’te buluştuğumuz galaxy s5’in olağan 4g prototipi, snapdragon 801 cpuye, 2 gigabyte hafıza birimi’e malikti. Yeni telefonun kore’nin haricinde pazara verilip verilmeyeceği, henüz bir bilgi mevcut değil.

Paylaş::

Yazar Hakkında

12 yılı aşkın süredir web tasarım ve php programlama çalışmaları ve öğretmenliği yapmamın yanı sıra 2006'dan beri teknove.com'da teknoloji yazarlığı yapıyorum.

Yorumunuzu Yazın