Webcam Satın Almak İçin İpuçları

0

İnterneti özgürce kullandığımız bugünlerde bilgisayarlarımızın değişilmez parçalarından biri de Webcam’ler. Peki Webcam alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Webcam satın almadan önce kendinize birkaç soru sormalısınız. Webcam’inizin özellikleri nasıl olmalı? Mikrofonunuz var mı? İnternet bağlantınızın hızı ne kadar? Webcam’inizi kullanacağınız yazılımın özellikleri neler?

İşte bu tarz soruların cevapları size Webcam alma konusunda yol gösterecek. Webcam’lerde tıpkı kameralar gibi görüntü kaydı yaptığı için öncelikle kayıt çözünürlüğüne bakmalıyız.


Everest MS-70 Çift Lens Webcam’in fiyatını ve özelliklerini görmek için tıklayın.

Eğer MSN veya Skype gibi yazılımlar ile birlikte Webcam kullanmayı düşünüyorsanız, 320 x 240 piksel veya 640 x 480 pikslel bir Webcam işinizi görecektir. Fakan ben normal kamera kaydı da yapmak istiyor ve anılarımı bilgisayarımda saklamak istiyorum diyorsanız en az 1280 x 1024 piksel bir kamera almanızı öneririm.


Kaynak: http://shiftdelete.net
Yazar: Ali Yavuz Şahin

Paylaş::

Yazar Hakkında

12 yılı aşkın süredir web tasarım ve php programlama çalışmaları ve öğretmenliği yapmamın yanı sıra 2006'dan beri teknove.com'da teknoloji yazarlığı yapıyorum.

Yorumunuzu Yazın