Tabletlerin pili nasıl daha fazla dayanır

0

Günün birçok saatinde sürekli elimizde bulundurduğumuz tabletlerin en gerekli bulunduğu vakitte bataryası bir anda biter. Böylesi 1 konuyla yüz yüze kalmamak amacıyla yapmanız lüzumlu olan bir miktar ufak farklılık var. Tabletlerin batarya ömrünü daha uzun yapmak amacıyla yapmanız lüzumlu olanlar;

ios veya android herhangi bir ayrım olmaksızın bütün tabletlerin geri planında çalışan aplikasyonlar en önemli batarya düşmanıdır. Hem tabletlerin hafızasınde bölge tahsis alır ayrıca ek olarak cpunin pasif olarak işlemsını sağlar. Böylece sizin haberiniz olmadan tabletinizin batarya ömrü kısalır ve ummadığınız 1 vakitte kapanıverir. Bu vaziyeta düşmemek amacıyla geri planda çalışan aplikasyonları aklınıza geldikçe durdurun.

Öteki 1 batarya düşmanı ise görüntü alanı parlaklığıdır. Siz hoş görüntü olmalık açısından görüntü alanı parlaklığını en üst seviyeye getirirsiniz fakat unutmayın ki tabletin batarya müddetsini kısaltan işlemlerden 1idir bu. Şayet tabletiniz büyük görüntü alanına malikse vaziyet daha vahim olabilir. Bu sebepten görüntü alanı parlaklığını rahatsız olmayacağınız türlü kısmanızda fayda var.

Geçmişten bu yana biliniyor olan fakat en fazla gerçekleşen sorunlardan 1isi de tabletinizin bataryası net bir şekilde bitmeden elektriğe takmak ve bataryada takılıyken kullanmaktır. Bu vaziyet yinelandıkça tabletinizin batarya ömrü de kısalır. Bu sebepten aygıtın bataryası tümüyle bitmeden elektriğe takmayın ve bataryada takılıyken tabletle uzun müddetli herhangi bir çalışma gerçekleştirmeyin.

Paylaş::

Yazar Hakkında

12 yılı aşkın süredir web tasarım ve php programlama çalışmaları ve öğretmenliği yapmamın yanı sıra 2006'dan beri teknove.com'da teknoloji yazarlığı yapıyorum.

Yorumunuzu Yazın