Google’ın yeni sosyal ağ projesi : Google Plus

0

Google’ın uzun süredir gizlediği sosyal ağ projesi Google Plus deneme çalışmalarına başladı.

google plus

google plus

Facebook’un yeni rakibi Google+, kişiler arası etkileşimi daha çok güçlendireceği ve diğer Google hizmetleri ile bütünleşik bir şekilde hizmet vereceği belirtildi. Google ürün yönetimi başkan yardınmcısı Bradley Horowitz “Google+ Facebook’a benzerlik gösterecek; resimler, yorumlar, mesajlar ve diğer tüm içerikler arkadaş grupları içinde güncellenecek” açıklamasını yaptı.

Google+, diğer hizmetleri olan Maps(Harita), Kameralı yazışma ortamları vb. ürünleri ile birlikte sosyal bağlantıları daha iyi organize etmeyi amaçlıyor.

İnsanların sosyal paylaşım ağlarında daha çok vakit harcamaları Google’ın hizmetlerini ve reklam giderlerini yüksek ölçüde arttıracağına benziyor. Nitekim Mayıs ayı Facebook verilerine bakarsak insanlar internette zamanlarının %13’ünü sosyal paylaşım ağlarında geçiriyor. ComsCore’un yaptığı piyasa araştırmasına göre Google+’ın %10’luk bir pay alabileceği düşünülüyor.

plus.google.com
adresinde deneme yayınına giren Google+ şu anda sınırlı sayıda kullanıcı ile başladı. Site üzerinden e-posta adresinizi bırakabilir ve kabul edilirseniz Google+’ı ilk test edenlerden birisi olabilirsiniz.

Paylaş::

Yazar Hakkında

12 yılı aşkın süredir web tasarım ve php programlama çalışmaları ve öğretmenliği yapmamın yanı sıra 2006'dan beri teknove.com'da teknoloji yazarlığı yapıyorum.

Yorumunuzu Yazın