Samsung Galaxy S4 Özellikleri

0

Dün Samsung Galaxy S4 tanıtımı gerçekleşti. Daha önceden Samsung Galaxy S4’ün özellikleri ile ilgili paylaştığı 2 video sonrası resmi olarak tanıtımı ile telefon hakkında bilinenler netleşmiş oldu.

Samsung akıllı telefonu Galaxy’i donanımsal olarak bir üst seviyeye taşıyarak piyasada ki rakiplerine taş çıkardı. New York Times Square’de yapılan etkinlikle tanıtımı gerçekleştirilen telefonda işlemci, enerji tüketimi ve tasarıma kadar ciddi olumlu değişiklikler gerçekleştirildiği görülüyor. Bu değişikliklerin telefon dünyasını git gide nereye yönlendireceğini merak etmek kaçınılmaz. Kağıt kadar ince telefonlar mı yoksa vücuda yerleştirilen bir çip ile havaya yansıtma mı? Aslında iris’e direkt görüntü yansıtılmasına kadar gideceği düşünülebilir. İmkansız değil. Çok fazla teori ile kafa şişirmeden özelliklere geçelim.

Samsung Galaxy hakkında yapılan söylentilerde olduğu gibi telefon 5″ 441 PPI FULL HD görüntü kalitesine sahip. Dört çekirdek teknolojisine sahip işlemcisi 1.9Ghz gücünde. Piyasada ki laptopların %50’sini geçmiş durumda bu açıdan 🙂

Telefonun 13 megapiksel kamerası bulunuyor ve iki kamerası birden çalıştırılabiliyor. 2 GB Ram ile bilgisayardan farkı kalmıyor..

Samsung Galaxy S4’te görüntü kalitesini daha ileri seviyeye taşıyan ve daha az enerji tüketen bir Super-AMOLED ekran bulunuyor. Enerji tüketiminde %25 tasarruf sağlanıyor böylelikle..

Tasarımsal olarakta S3’e nazaran daha keskin hatlara sahip. S3’ün kenarları bildiğiniz gibi daha ovaldi fakat S4 biraz daha köşeli. Telefon 130gr ağırlık ve 7,9 milimetre kalınlıkta.

Paylaş::

Yazar Hakkında

12 yılı aşkın süredir web tasarım ve php programlama çalışmaları ve öğretmenliği yapmamın yanı sıra 2006'dan beri teknove.com'da teknoloji yazarlığı yapıyorum.

Yorumunuzu Yazın