Instagram hesabı nasıl silinir? (Videolu ve Resimli Anlatım)

0

Instagram hesabınızı silmeye çalışıyor ama silemiyor musunuz? Aslında çok basit. Bu yazımızda detaylı olarak nasıl silebileceğimizi anlatacağız ve videolu anlatımına da yer vereceğiz.

Bilindiği gibi instagram iOS telefonlarda ve tabletlerde geliştirilmiş bir yazılımdı. Fotoğraf paylaşımlarını rahatlıkla yapabilmeniz için ilk önce iOS üzerinde hazırlandı.

Ardından çok tuttuğu görülerek Android telefonlar içinde bu uygulama geliştirildi ve rahatlıkla bu telefonlarda da kullanılmaya başlandı. Web’de bir süre kullanımı kolay değildi fakat web üzerinden de rahatça kullanımı gerçekleşmeye başlandı. Tabi web üzerinden fotoğraf gönderemiyorsunuz sadece gönderilmiş fotoğrafları takip edebiliyor ve yorumlayabiliyorsunuz. İnternet sitelerinde biraz daha çalışma yapmaları gerekecek bu politika pek doğru gibi görünmüyor.

Bu esnada dün TBMM içerisinde çıkan bir karar ile TBMM içerisinde Instagram kullanımı yasaklandı. Vekiller Instagram’a girmeye çalıştığında “Zararlı uygulama, eğer kullanmanız gerekiyorsa formu doldurun” benzeri garip bir uyarı ile karşılaştılar. Ne diyelim kendi kendilerine de yasak getirmeye başladılar.

Instagram hesap silme nasıl yapılır?

Öncelikle Instagram’a kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak giriş yapın.

instagram-1

Ardından sağ üst köşeden Profili Düzenle seçeneğine tıklıyoruz. Görsel’de görüldüğü gibi isminize tıkladıktan sonra bu bölüme ulaşacaksınız. Zaten sitede çok birşey bulunmuyor 🙂

instagram-2

Profil düzenleme sayfasına giriş yaptıktan sonra sayfanın en altına inin. Burada Instagram Hesabımı Silmek İstiyorum yazan bağlantıya tıklayın ve gelen formu onaylayıp gönderin. Form’da gereken bilgileri girin.

instagram-3

Ardından size tekrar şifreniz sorulacak güvenlik amacıyla, şifrenizi doğru girdiğinizde hesabımı kalıcı olarak kapat butonuna tıklayın ve instagram’dan kurtulun! 😛

instagram-4

Instagram Silme Videosu

Paylaş::

Yazar Hakkında

12 yılı aşkın süredir web tasarım ve php programlama çalışmaları ve öğretmenliği yapmamın yanı sıra 2006'dan beri teknove.com'da teknoloji yazarlığı yapıyorum.

Yorumunuzu Yazın