Google Ve Facebook’tan Sonra Sıra Onda

0

Geçtiğimiz yılın en hızlı yükselen internet şirketi, halka açılmaya mı hazırlanıyor? Hisselerini satışa sunacağı iddia edilen Groupon bu hareketle ne kadar gelir elde edecek?

Tüketicilere lüks markaların ürünlerini ve ilginç fırsatları sınırlı sayıda sunarak bir anda internetin en çok kâr getiren sitelerinden biri olan Groupon hızlı yükselişine devam ediyor.

Kısa sürede ülkemize de benzer sitelerin açılmasını sağlayan iş modeli yakında şirkleşme sürecini tamamlayacak. Amerikan borsasında kulaktan kulağa dolaşan bir bilgiye göre Groupon şirketi halka açılmak için çalışmalara başladı bile.


Ülkemizde de bu satış yöntemi kısa sürede uygulanmaya başlandı. O siteleri görmek ister misiniz?

20 Milyar Dolar Değer Biçildi

Yatırım uzamanları Groupon’un bu hamleyle birlikte 15 ile 20 milyar dolar arasında ek gelir elde edeceğini belirtti. Geçtiğimiz aylarda Google 6 milyar dolara satın almak istemiş ancak Groupon yönetimi teklifi kabul etmemişti.

Groupon CEO’su Andrew Mason iddiaları doğrulamasa da yaptığı açıklamalarla yeni yatırım yöntemleri üzerinde çalıştıklarını doğruladı.

Geçtiğimiz yıl, Facebook ve Twitter ile birlikte en çok kazanan internet şirketlerinden biri olan Groupon bu yatırımla birlikte rakiplerini zorlayacak bir güç kazanacak.


Yazan: Cem Süer
SDN – ShiftDelete.Net

 

14/01/2011 13:00

Paylaş::

Yazar Hakkında

12 yılı aşkın süredir web tasarım ve php programlama çalışmaları ve öğretmenliği yapmamın yanı sıra 2006'dan beri teknove.com'da teknoloji yazarlığı yapıyorum.

Yorumunuzu Yazın