Galaxy Note 4 Ultraviyole sensör

0

Geniş görüntü alanı ile digital s-pen kalem nitelikleriyle oldukça fazla kişileri tesiri altında bırakmayı başarabiliyor olan galaxy note dizisinde 4. telefon eylül ayı başlangıcında almanya-berlin’de yapılan ıfa etkinliğinde kesin bir şekilde duyurulacak. Teknolojik nitelikleri bir müddet önce antutu kriter denemesinde meydana çıkan yeni note prototipine ilgili bir haber daha elimize ulaşmış oldu.

iki-k çözünürlüklü ve beş nokta yedi inç boyutunda super amoled görüntü alanıyla teçhizatlanacak akıllı telefon üzerinde samsung ayrıca ultraviyole sensöre alan ayırabilir. Mevzu samsung olunca güvenilen bir memba şeklinde işaret ediliyor olan sammobile internet sitesinde bulunan haber içeriğine bakılırsa galaxy note 4’te ultraviyole sensöre yer verilecek ve telefon bu niteliğiyle mobil dünyasında bir bir ilk olacak. 500 milisaniyede güncellenme niteliğine malik olacak sensörün sağlığa yönelik bir fonksiyonu gerçekleştirmesi umuluyor. Kullanıcıların ortamda ne kadar güneş ışığı ve radyasyon bulunduğunu veya kendilerinin ne kadar oranda bu ışınlara maruz kaldığı malumatını galaxy note 4 cep üzerinden takip edilebilecek.

Ultraviyole sensörün galaxy note 4 cep telefonunda yer alacak 2k çözünürlükte ki super amoled görüntü alanıyla da bağlantılanması umuluyor. Sensör sayesinde gündüzleyin telefonun parlaklık düzeyi ve görünürlük oranı otomatik bir şekilde aktif olacak.

Galaxy Note 4’ün böyle bir özellikle gelmesi cep telefonu teknolojilerini farklı bir noktaya götürebilecek ve dikkatleri kısa sürede üzerine çekecek. Cep telefonlarının geçtiğimiz her sene daha yukarı sağlık ve fitness yönelimli konulara yer verilmesi konusunda sizin düşünceleriniz neler olur?

Paylaş::

Yazar Hakkında

12 yılı aşkın süredir web tasarım ve php programlama çalışmaları ve öğretmenliği yapmamın yanı sıra 2006'dan beri teknove.com'da teknoloji yazarlığı yapıyorum.

Yorumunuzu Yazın