Teknove’ye Serbest(Freelance) İş Arayan Tekrar-Yazar (reWriter) Aranıyor!

19

Bilim, Teknoloji, Web Tasarım konularında günde bir tekrar yazım yapılmış konu ekleyecek editör aranıyor. Her gün vereceğimiz konularda ki haber ve ya yazılardan bir tanesini baştan sona eşanlamlı kelimeler ile değiştirilmiş içerikler ekleyecek sürekli editör aranıyor.

Web sitemizin ara yüzünün ve yazılımının değiştirilmesi ve daha profesyonel bir teknove.com için çalışmalara başlandı. Bu nedenle editörlere ihtiyacımız var.

Editörler Akşam saatine kadar içeriği eş anlamlı kelimeler ve cümlelerin yerini anlamı bozmadan değiştirerek eklemesi gerekiyor.

Öğlen 12’ye kadar içerik gönderilmezse belirttiğimiz sitelerden dikkat çekici bir haber rewrite edecek. Tekrar yazım (re-write) örneği ve dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayınız.

Dileriz ki sürekli çalışalım. Diğerleri gibi bir gün ekleyip bir gün eklememezlik, yarım yangalak içerikler, aşırı cümle bozuklukları ve imha hataları yapmaması gerekiyor.

İçerikler 200 ila 600 kelime arasında değişecek. Bazen 1000 kelimeyi de bulabilir. Ücret 100 kelime başı 0,50kr’dur. Yani 400 kelime 2TL, 800 kelime 4TL.. Tamamen özgün bir yazı olmayacak “tekrar yazım” olacağını göz ardı etmeyin!

Ücret her hafta sonunda ya da biriksin derseniz her 15 günde bir gönderilecek.

Site yeni tasarım ve kodlama ile hazırlandığında tekrar yazım(rewrite) yerine tamamen özgün içeriğe geçiş yapılabilir şimdilik  tekrar yazım yeterli. Zaman zaman performansa göre 2-3 bazen 5 içerik eklemesi şeklinde editöründe zamanı varsa anlaşma yapılabilir.

İlk etapta verilecek işler çok düşük hacimli olacak. Hem siz alışacaksınız hem Teknove’ye bir anda yüklenilmemiş olacak. Zamanla işleriniz ve geliriniz artacak.

İşi yaparım diyenlerin doğru bir e-mail adresi yazarak yorum belirtmesi yeterlidir…

Paylaş::

Yazar Hakkında

12 yılı aşkın süredir web tasarım ve php programlama çalışmaları ve öğretmenliği yapmamın yanı sıra 2006'dan beri teknove.com'da teknoloji yazarlığı yapıyorum.

19 yorum

 1. Gül Özkan ::

  MERHABA ;
  On yıla yakın yazarlık ve edebıyatla ilgili nefes alıyorum. tesadufen gorduğumden dolanyı tam donanımlarımı buraya yazmaktan fakirim. birkaç yabancı dil ve kendını edebiyatta duyurmuş bırıyım.

 2. Merhabalar
  1 yil süresince yerel bir dergide editörluk yaptim.Bu alanda sizlerle çalismaktan memnuniyet duyarim.Istenirse CV ve dergi örneklerini size ulastirabilirim. Saygilarimla…

 3. Aslan Bey merhaba,

  özgün içerikler hazırlayabilirim. Re-write işleri de yapabilirim. Yaz dönemini ve diğer zamanlarda boş zamanlarımı değerlendirmek için acil işe ihtiyacım var.Geri dönüş yaparsanız sevinirim.

  Saygılarımla, iyi çalışmalar dilerim

 4. hasan doğan ::

  merhaba aslan bey,

  sizi tam olarak anladığımı düşünüyorum. düzgün ve hatasız bir tekrar yazım, kaliteli ve zamanında bir çalışma için mailinizi bekliyorum.

  iyi çalışmalar

 5. Türkçem iyidir, sizinle çalışmaktan zevk alacağimi düşünüyorum çünkü yazmayı seviyorum ve bu işe ayıracak vaktim çok… iyi çalışmalar

 6. Merhaba; Garanti Bankası ile çalışıyorum ve sizinle de çalışmak istiyorum 🙂 ilginize şimdiden teşekkürler.

 7. deniz gönen ::

  Merhabalar. Konuya hakimim, yeterli becerim ve vaktim var. Freelance olarak sizinle çalışmak isterim.

  İyi çalışmalar.

 8. Tuğçe Yörük ::

  Merhabalar;
  Tekrar yazım konusunda sizinle çalışmak isterim. Özgeçmiş ve kişisel birikimlerimin bu .iş için uygun olduğunu düşünüyorum. Mail yoluyla iletişime geçebilirsek CV’mi yollayabilirim.
  İlginiz ve bilgilendirmeniz ricasıyla…

 9. Sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. Office programlarını etkin bir şekilde 10
  parmak kullanıyorum.Teşekkür ederim.

 10. Her şeye rağmen ben de burdayım 🙂
  Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum ve Yeni Türk Edebiyatı alanında yüksek lisans yapıyorum. Yazarlık, editörlük ve redaktörlük geçmişim var. Güncel imla, noktalama ve ifade kurallarına hakimim ve bu tür bir işi yapacak bol zamanım var. Yazı işleri konusunda ihtiyacı olan herkesle çalışabilirim.
  İyi çalışmalar cümleten…
  http://facebook.com/koraysaridogan

 11. Merhaba Ceren Hanım,

  Sıfırdan makale yazmak ile tekrar yazım farklı kavramlardır. Bir yazıyı tekrar yazım (re-write) yaparken cümle yapılarında oynamalar ve kelimelerde eş anlamlıları ile değişiklikler yaparız. Yani tek bir makale üzerinde değişiklik yapılır. Aynı zamanda konular gündelik teknoloji haberleri, bilim haberleri üzerinedir. İşi yapacak arkadaşlardan da çok profesyonellikte beklemiyoruz. Bu nedenle ücretler belirtilen düzeydedir.

  Doğrusu re-write edilmiş bir sayfanın kazandırdığı kelime pek çok zaman bu getiriyide elde ettiremiyor. Uzun makaleler, araştırmalar siteye asıl kazançları sağlıyor. Fakat biz bu aşamada buna ihtiyaç duymuyoruz. Yeni site çalışmaları sırasında teknove.com’un güncel kalmasını istiyoruz.

  Çalışmaya başlayacağımız bir arkadaşımız var. Diğer arkadaşlarada toplu bir şekilde e-posta göndereceğiz inşallah ihtiyaç olduğunda.

  Başka sorularınız varsa çekinmeyin..

  Aslan Akali

 12. HAFTASONU VE AKŞAMLARI BU İŞİ YAPMAKTAN KEYİF ALACAGIMı DÜŞÜNÜYORUM.

 13. Bence çok az insanların emeğine yazık. 200 kelime için 1buçuk tl alıyordum ben. siz 400için 1 tl diyorsunuz. yazarların gözlerine uğraşlarına yazık diyorum..

 14. Zeki Çelik ::

  Şu birkaç sene evden çalışmayı düşünüyorum. Bir değil, beş değil, 15-20 yazıyı tekrar yazabilirim. Zamanım da çok, bilgim de, evvelallah…

  Bilgi-İşlemciyim. Aynı zamanda Edebiyat meraklısı bir adamım. İkinci üniversitemi Edebiyat fakültesini açıktan da okumaktayım.

  Türkçem iyidir, yazım iyidir. Gerisini siz bilirsiniz artık.

 15. Garanti Bankası ile çalışıyorum. İlanınızla ilgileniyorum, sizinle çalışmak isterim. Teşekkürler.

 16. Merhaba, ilanınızı okudum.sizinle çalışmak isterim.ünüversite mezunuyum ve iyi derecede word, excel kullanıyorum.hoşçakalın.

Yorumunuzu Yazın