Evler balonla taşınacak

5
Evler balonla taşınacak - skylifterair

Evler balonla taşınacak - skylifterair

Kulağa garip geliyor ilk etapta bir evin etrafında renkli renkli balonlar gibi fakat öyle değil. Büyük ufo gibi bir görünümü olan bir balon ile 150 tonluk bir ağırlığı 2000-3000km uzaklığa taşıyabilecek balonlar yapılıyor.

Proje üzerinde çalışan Avusturalyalı firma Skylifter şirketi Daily Mail gazetesine balonlarla ilgili bilgi verdi. Ufo gibi disk biçiminde tasarlanan futbol sahası büyüklüğünde hava gemileri vasıtasıyla ileride bir felaket, afet anında çok büyük yapılar bir noktadan başka bir noktaya taşınabilecek.

Bu büyük hava gemileri etrafında ki pervaneler sayesinde hem yön ayarlayabiliyor hem de altında ki uzun uç sayesinde çok büyük ağırlıkları kaldırabilecek. Bunun için gemiler özel ve yırtılmayan maddelerden oluşuyor.

Paylaş::

Yazar Hakkında

10 yılı aşkın süredir web tasarım ve php programlama çalışmaları ve öğretmenliği yapmamın yanı sıra 2006'dan beri teknove.com'da teknoloji yazarlığı yapıyorum.

5 Yorum

  1. adamlara bak felaket anında bile yapıları düşünüyor. bence adam önce kendini felaketten koruyacak bişeyler yapsın zaman kalırsa onuda düşünür.

  2. yorumların yöneticilerimizin onayından geçtikten sonra onaylanır. görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkürler arkadaşlar.

  3. @RemLe-sedef: Sana katılıyorum ama benim düşüncem bu bana qarip qeLmedi çünkü Biz çocukLarın daha yaşıyacak çoq qünümz oLduqnu söLemek istioRmm

  4. RemLe-sedef ::

    KuLaqa öyLe qarip qeLioqi Biz bu dönemi qöremicez inşaLLah böyLe bir şeyi qörürüz arkadaşLar bana aktıLan oLursa bu yoruma yorum yapsın 7.SınıfLr size diom Lan…

Yorumunuzu Yazın