En iyi iPhone oyunları

0

Apple ürünleri oyun ve uygulama konusunda oldukça iyi bir yerdedir. Oyun üreticileri iphone ağırlıklı ve iphone a özel oyunları üretmektedir. Hem ücretli hem ücretsiz oyunların kalitesi dünyanın en iyi telefonunda birleşince ortaya olağanüstü bir güzellik çıkmaktadır.

En çok tercih edilen oyunlardan bahsetmek gerekirse; Oyun tanıtımımıza 80 ülkede en popüler olan oyundan başlayacağız. Oyunun adı Real Racing 3. Electronic Arts firmasının üst düzey grafiklerle hazırladığı bu oyun adeta araba yarışı severlerine gerçek bir yarış deneyimi sunuyor.

İkinci olarak tercih ettiğimiz oyun ise Pixel People. Özellikle sim city gibi şehir kurma ve yönetme oyunlarını oynamayı sevenler için oldukça güzel bir oyundur. Bu oyunda üç boyutlu şehir yaratma ve ütopya oluşturma gibi özellikler oldukça iyi işlenmiş ve bu da oynanabilirliği üst seviyeye çıkartmıştır. Oyunda bulunan 150 e yakın meslek ve değişik bina yapıları oyunun dikkat çekici diğer özellikleri.

Disney Games patentli oyun olan Where’s My Water bulmaca tadında eğlenceli bir oyundur. Oyunda kahramanımız olan timsahın duş almasını sağlayacak suyu ona ulaştırmamış gerekmektedir. Bunu yapabilmek için birçok zorluğu aşmak gerekecektir.

Sporseverler için spor oyunlarının baş mimarı Ea Sportstan iki oyun tanıtacağız. Bunlardan biri ülkemizde pek tercih edilmeyen spor olan tenis sporu yani oyun adıyla Tiger Woods PGA TOUR. Özellikle gelişen grafik görüntüleri ve oyuna eklenen yeni özelliklerle oynanabilirliği üst seviyeye çıkartmıştır.

Son olarak ülke olarak vazgeçilmezimiz olan futbol oyunu yani Fifa. Fifa konsol oyunlarında son 3 senedir yaptığı atağı telefon oyunlarında da başarmıştır. Bir telefon oyununa göre üst düzey gerçekçilik, görüntü kalitesi ve oynanabilirlik birleştiği zaman ortaya kusursuz bir futbol oyunu çıkmaktadır. Oyunu oynayınca fifanın ve ea sportsun farkını kesinlikle hissedeceksiniz.

Paylaş::

Yazar Hakkında

12 yılı aşkın süredir web tasarım ve php programlama çalışmaları ve öğretmenliği yapmamın yanı sıra 2006'dan beri teknove.com'da teknoloji yazarlığı yapıyorum.

Yorumunuzu Yazın