En iyi Android oyunları

1

Android işletim sistemi telefonlar uygulama ve oyun konusunda son zamanlarda iphone uygulamalarıyla yarışır hale gelmiştir. Bunun en büyük sebeplerinden biri android işletim sisteminin birçok telefon markasında olması ve beklentinin karşılanması için uygulamaların kalitesinin üst seviyede tutmalısıdır. Aynı zamanda app storedaki bazı uygulamaların androidte ücretsiz olması kişileri android işletim sistemli telefonlara iten en önemli unsurdur. Lafı uzatmadan en iyi android oyunları kısaca sıralamak gerekirse;

İlk sırayı herkesin tahmin edeceği üzere Candy Crush Saga almaktadır. Çıktığı günden itibaren insanlarda adeta bağımlılık yapan bu oyunun mantığı basit olmasına rağmen oyunun yapay zekâsı bazen kişilere zor anlar yaratabiliyor. Oyunun mantığı 3 adet aynı renk şekerleri bir araya getirmek ve patlatmak. Oyunda seviye arttıkça oyunun kalitesi daha da artıyor.

İkinci oyun ise Draw Something; online olarak karşılıklı oynanan bu oyunda karşıdaki oyuncuya belirli bir objenin resmi çizilmektedir ve kişinin çizilen objeyi tahmin etmesi gerekmektedir. Basit ancak oldukça zevkli olduğunu söylemek mümkündür.

Üçüncü oyun ise beyin çalıştırıcı ve ince düşünmeye dayalı Flow adlı oyun. Bu oyunda aynı renkteki noktaları birleştirmek gerekiyor. Ancak tüm noktaları birleştirdiğiniz zaman size verilen alanda hiç boşluk kalmayacak. Bölüm atladıkça daha da zevkli hale gelen oyun bağımlılık yaratacak düzeyde.

Araba yarışlarını seviyorsanız kesinlikle oynamanız gereken oyun Real Racing 3tür. Electronic arts firmasının harikalar yarattığı bu oyunda muhteşem animasyonlar, nefes kesen yarışlar size araba yarışı zevkini üst seviyede yaşatıyor. Yarış severler için vazgeçilmez olacak denebilir. Hele ki telefon değil de tabletten oynandığında daha eğlenceli bir hale gelebiliyor.

5nci ve son oyunumuz 4 Pics 1 Word adlı oyun. Bu oyunda adından da anlaşılacağı gibi 4 tane fotoğraf ve bu 4 fotoğrafı ortak noktada buluşturan bir cümle. 4 adet fotoğrafa uyumlu olan kelimeyi veya cümleyi bulmak üzerine kurulu bu oyun kaliteli ve eğlenceli bir oyundur.

Paylaş::

Yazar Hakkında

12 yılı aşkın süredir web tasarım ve php programlama çalışmaları ve öğretmenliği yapmamın yanı sıra 2006'dan beri teknove.com'da teknoloji yazarlığı yapıyorum.

1 Yorum

  1. Android oyun ::

    Galaxy S4 telefon’a kurdum hepsini. Hepsi çok güzel oyunlar. Paylaştığınız için teşekkürler. Andorid’de oynanacak zevkli oyunlar ararken burayı Google’dan buldum. Yeni oyun paylaştığınızda nasıl öğrenebilirim sürekli bu siteyi takip etmek istiyorum. Arkadaşlar rss falan dedi ama rss takipten hiçbirşey anlamadım. Yardımcı olacak birisi var mı acaba?

Yorumunuzu Yazın